חברת בונוס ביו גרופ. צילום: 970

חברה חיפאית ביקשה אישור לתרופה נגד קורונה

האם חברה חיפאית תעשה את המהפכה בכל הנוגע לקורונה? החברה ביקשה אישור חרום ממשרד הבריאות לטיפול בחולים קשים. למעשה זו החברה הראשונה עם תרופה לחולים המוגדרים במצב קשה.

החברה החיפאית ‘בונוס ביוגרופ’ הודיעה לבורסה כי הגישה למשרד הבריאות בקשה לאישור חירום לתרופה ‘מזנקיור’ לטיפול בחולי קורונה קשים, ביחד עם השלמת תוצאות מבוקרות של הפאזה ה-II של הניסוי הקליני.

בהודעתה נכתב כי בהמשך לדיווח שניתן לבורסה בעבר בדבר השלמת הפאזה ה-II של הניסוי הקליני בחולי קורונה קשים אשר אושפזו בבתי חולים עקב דלקת ריאות דו -צדדית מפושטת, וסבלו ממדדי דלקת גבוהים, מסטורציה נמוכה של חמצן ומ מצוקה נשימתית מסכנת חיים, באמצעות התרופה מזנקיור, מתוצרת החברה.

עוד נכתב בהודעה כי עם השלמת ניתוח התוצאות המבוקרות של הניסוי הקליני לטיפול במצוקה נשימתית ב- 50 חולי קורונה קשים שטופלו בתרופה מזנקיור, הוכח כי היא בטוחה ביותר לטיפול בחולי קורונה קשים, וכי לא נצפו אירועי בטיחות חריגים באף אחד מבין חולי הקורונה הקשים שקיבלו את התרופה.

כמו כן הודגמה יעילות מובהקת של מזנקיור בהפחתת כ- 68% מהתמותה של חולי קורונה קשים בקבוצת הניסוי, בהשוואה לתמותה בקבוצת הביקורת. כך גם שיעור השרידות של 47 מתוך 50 חולי הקורונה הקשים בקבוצת הניסוי, בתקופת מעקב של שלושים יום מתחילת הטיפול בבתי החולים באמצעות מזנקיור בכל אחד מהם, עמד על 94%.

עוד נכתב כי הודגמה יעילות מובהקת של מזנקיור בהפחתה של כ 57%- מכמות חולי הקורונה הקשים אשר נזקקו להנשמה פולשנית. השימוש במזנקיור הפחית את מספר ימי האשפוז של חולים קשים בקבוצת הניסוי, בהשוואה לקבוצת הביקורת.

כמו כן למעלה ממחצית חולי הקורונה הקשים שטופלו בתרופה מזנקיור, שוחררו מאשפוז בבית החולים עד יומיים מתום הטיפול בהם. הושג שיפור מהיר ומובהק בהפחתת חומרת דלקת הריאות של חולי קורונה קשים שטופלו בתרופה זנקיור, אשר נראה בצילומי חזה כבר שבוע לאחר תחילת הטיפול, וכן התבטא במדדי דלקת ובמדדים נוספים.

בהודעת החברה נכתב כי ניתן להעריך, כי צפויה פטירתם של כ 20%- מכל 1,000 חולי קורונה קשים אשר יאושפזו בבתי החולים בישראל, אולם מתוצאות הניסוי הקליני עולה, כי טיפול באמצעות התרופה מזנקיור, צפוי להפחית בכ- 68% את
התמותה של אותם חולי קורונה קשים, ועל כן עשוי להציל את חייהם של מעל ל- 130 איש מתוך 200 איש.

באם יתקבל אישור של משרד הבריאות, יהיה בכך מהלך משמעותי שכן התרופות הקיימות כיום בעולם הרפואה, הן של מרק וחברת פייזר שקיבלו אישור חירום, אולם הן ניתנות לחולי קורונה המוגדרים במצב קל עד בינוני ורק בימים הראשונים שלאחר הופעת הסימפטומיים, בעוד שהתרופה ‘מזנקיור’ של החברה החיפאית, מיועדת לחולי קורונה קשים המאושפזים בבתי החולים, ובנוסף היא לא מושפעת מהזנים השונים של נגיף הקורונה או כל נגיף אחר. הואיל והיא איננה פועלת ישירות כנגד הנגיף, אלא במסלולים שונים לוויסות ולהפחתת הדלקת החריפה.

מרחבי האתר
חדשות חיפה

פרויקט מטרונית חיפה מערב וטירת כרמל יוצא לדרך

חברת “חוצה ישראל” מודיעה על תחילת העבודות בפרויקט מטרונית חיפה מערב וטירת כרמל במקטע “סמי עופר”. קו המטרונית החדש יספק גישה מהירה, נוחה ויעילה למרכזי המסחר והתעסוקה, למוסדות הלימוד ולמרכזי הפנאי והבילוי באזור.

לידיעה המלאה »
דילוג לתוכן