הכינוס של יהב הערב. צילום: 970

יהב: מתחרט על מאבקיי האישיים מהעבר

ראש העיר לשעבר הכריז על התמודדותו והבהיר: "משקעים אישיים לא יהיו תכנית עבודה – תם עידן המחנות בחיפה", אשתף פעולה עם כל הגורמים גם עם אלה שיתנו את קולם לאחרים. אני מתחרט על המאבקים האישיים שהיו לי בחיי. משקעים אישיים לא יהיו תכנית עבודה"

ראש עיריית חיפה לשעבר יונה יהב כינס הערב (שלישי) מסיבת עיתונאים במלון לה-קאפלה שבקניון קסטרה, והכריז על התמודדותו לראשות העיר. אל האירוע הגיעו תומכיו של יהב, ובכלל גם גדי מרגלית, מי שכיהן בזמן כהונתו כמנכ”ל העירייה.

במהלך דבריו אמר: “אני פטריוט חיפאי כל חיי. לפטריוט חיפאי אין גבול, אין גיל ואין מחסום שיכול לעמוד בינו לבין עירנו האהובה חיפה. זו שליחות חיי, ותפקיד ראש העיר הוא תפקיד חיי.בשנים האחרונות הייאוש השתלט על חיפה. זו אחת השעות הקשות של העיר. חיפה צריכה שיאמינו בה ובפוטנציאל שלה, שיאמינו בתושבים שלה. חיפה בראשותי תשוב להיות בירת הצפון, בירת כלכלת העתיד של ישראל”. “חיפה בראשותי לא תשלם אגורה אחת כשכר לימוד. אכנס לתפקידי מיד עם חזון, ניסיון ותכנית עבודה מלאה. חיפה מקבלת ראש עיר מלא-מלא, במחויבות ואחריות מלאה”.

יהב הדגיש כי ביכולתו לגייס את משרדי הממשלה להיות שותפים מלאים בקידום חזון העיר המתחדשת שלו. “אחדש את האמון עם כל משרדי הממשלה. זו לא שאלה של תמיכה פוליטית – ממשלת ישראל ומשרד האוצר נותנים תקציבים למי שיודע לממש אותם, ולמי שיודע לבצע פרוייקטים גדולים. חיפה צריכה ראש עיר אמיתי, שיודע לחלום ולהגשים זו דרכי – לחלום, לתכנן, ולהגשים. לחיפה תהיה דלת פתוחה אצל כל שר, ולא משנה של איזו ממשלה.אחזיר את פרויקט שיקוע הרכבת, נרחיב את שטחי העיר התחתית וקמפוס הנמל”.

במהלך דבריו נגע במספר נקודות שנמצאות על סדר היום בעיר. כך למשל באשר לבעיית החזירים ברחובות העיר, התחייב יהב: “תוך 90 ימים מחזרתי לתפקיד ראש העיר, נרחיק את כל תופעת החזירים. תושבים וחזירים לא יכולים לחיות ביחד. נוציא את חזירי הבר מחיפה בנחישות וברגישות”. יהב אף הבטיח להתניע מהלכי התחדשות עירונית, שבשנים האחרונות חיפה לא קידמה: “צריך לחדש את השכונות בחיפה, לתת תקווה לכל שכונה ולכל רחוב, שאפשר לעבור את תהליך ההתחדשות ופיתוח. כפטריוט חיפאי, אין רחוב שאני לא מכיר. נעשה את זה תוך שמירה על אופי ומרקם החיים בשכונות. למדתי מטעויות העבר, נעשה זאת ברגישות ובתיאום”.

בנאומו התייחס גם לנושא הביטחון האישי אשר הידרדר בחמש השנים האחרונות. “תופעות של ונדליזם, מרוצי מכוניות, דברים שמעולם לא היו בחיפה, נכנסו בשנים האחרונות לעיר. בתוך 4 חודשים אקים מחדש סיירת ביטחון בשיתוף עם משטרת ישראל. נוסיף עשרות שוטרים וניידות בעיר. אגייס את התקציבים לכך ואעקור את תופעת העבריינות מחיפה. חיפה תחזור להיות עיר בטוחה”.

בדבריו נגע גם בנקודה שהביאה בעבר להתנגדות רבה נגדו מצד גורמים שונים בעיר. “משקעים אישיים לא יהיו תכנית עבודה – תם עידן המחנות בחיפה”, אמר יהב והבהיר כי בכוונתו לשתף פעולה עם כל הגורמים – עם אלה שיתנו את קולם לאחרים. “אני מתחרט על המאבקים האישיים שהיו לי בחיי. משקעים אישיים לא יהיו תכנית עבודה” יהב הדגיש כי מערכת הבחירות הקרובה היא גורלית לעתידה של חיפה, וקרא לנהל “מערכת בחירות הגונה והוגנת. אסור לנו להוריד אותה נמוך”.

יהב התייחס לשמועות לפיהם כבר יש מי שמנסה לקדם “קמפיין גילנות” כנגדו. “ללעוג לאדם בשל המראה שלו, בשל המוצא שלו או בשל גילו – זה נמוך. הכי נמוך שאפשר לרדת אליו זה קמפיין גילנות”. “אנחנו מתמודדים כדי להשיב את חיפה למסלול. הבחירות הקודמות הסתיימו וכבודה של עינת במקומה מונח. אנהג בבחירות האלה כמו ג’נטלמן חיפאי ובדרך הזו אוביל גם את העיר. תם עידן המחנות בחיפה. הוא לא קיים יותר מבחינתי. חיפה זקוקה למנהיגות מאחדת בראשותי. כך יהיה וכך אעשה”.

מרחבי האתר
דילוג לתוכן