צילום: דוד לוליקס

קול השכונות הכריזה על תמיכה ברשימת הליכוד

היום (שני) הודיעו חברי קבוצת קול השכונות על תמיכה ברשימת הליכוד למועצת העיר חיפה. קול השכונות ששקלה בעבר לרוץ ברשימה עצמאית תשתלב ברשימת הליכוד כשראשי הקבוצה ברוך דרור וסמיון גילסקר יוצבו במקוות ה-11 וה-12 ברשימת הליכוד.

היום (שני) הודיעו חברי קבוצת קול השכונות על תמיכה ברשימת הליכוד למועצת העיר חיפה. קול השכונות ששקלה בעבר לרוץ ברשימה עצמאית תשתלב ברשימת הליכוד כשראשי הקבוצה ברוך דרור וסמיון גילסקר יוצבו במקוות ה-11 וה-12 ברשימת הליכוד.

קבוצת קול השכונות היא קבוצה חברתית הפועלת בשכונות החוף של חיפה: נווה דוד, שער העליה, שפרינצק, עין הים, בת גלים ובמיוחד בקריית אליעזר וחברים בה מאות מתושבי שכונות אלה. מטרתה של קול השכונות היא לדאוג לתושבי שכונות החוף ובמיוחד בתחומים של שיפור חזות העיר, פינוי בינוי בשכונות, ביטחון אישי, חינוך, תרבות וספורט. בדומה למטרות אלה הציגה רשימת הליכוד במצעה מטרות של דאגה לשכונות וחיזוק השכונות במיוחד בקידום פרויקטים של פינוי ובינוי וכן קשר על הממשלה והשרים והבאת תקציבים ממשלתיים.

סמיון גילסקר וברוך דרור ראשי תנועת “קול השכונות” ותושבי קריית אליעזר, מברכים על המהלך: ״המטרה הראשונית שלנו היא לדאוג לתושבי השכונות. פעלנו עבור קידום השכונות בחמש השנים האחרונות ושמנו מטרה לקדם את שכונות החוף, כל הרשימות איתן נפגשנו ואיתן פעלנו בעבר מדברות על דאגה לכלל תושבי חיפה כמקשה אחת, אך בעינינו קיים הבדל בין תושבי הכרמל ותושבי השכונות. שכונות החוף סובלות מזה עשרות שנים מהזנחה גורפת בכל תחומי הפעילות של העירייה, בתשתיות , בביטחון האישי, בחינוך, בתרבות ובמיוחד בחזות השכונה. פרויקטים של פינוי בינוי לא מקודמים והמשמעות היא שהתושבים חיים בסכנת חיים ממשית. בכרמל זה לא כך ויש מספיק רשימות שדואגות לתושבים שם. כשנפגשנו עם רשימת הליכוד והעומד בראשה יניב בן שושן ראינו זהות כמעט מוחלטת בין המטרות שלה למטרות שלנו ולכן החיבור והתמיכה הינם טבעיים. גילינו שרשימת הליכוד רוצה לקדם בראש ובראשונה פרויקטים של פינוי בינוי בשכונות ולעשות זאת בצורה רחבה ומשמעותית ולפני הכרמל. מי שלא מגיע מהשכונות לא מסוגל להבין את צורכי התושבים. הוא לא יודע מה המשמעות של לגור בבית מט לנפול, עם סכנת חיים מרחפת במקרה של רעידת אדמה או מלחמה כשהבתים לא מחוזקים ואין ממ״ד. גם הסביבה מאוד מוזנחת ומלבד שיפור החזות צריך לדאוג גם לשיקום פיזי של תשתיות עירוניות כמו מים ביוב וכבישים, יש צורך בתקציבים לתחום החינוך התרבות והספורט בשכונות. זאת במיוחד כשמדובר באוכלוסיות של עולים חדשים ואוכלוסיות שאין להן את המשאבים של תושבי הכרמל.

להבדיל מרשימות אחרות, הליכוד היא המפלגה היחידה שיכולה גם להבטיח וגם לקיים. לראש רשימת הליכוד יניב בן שושן, יש קשר ישיר עם שרים ח״כים ומשרדי ממשלה, כך שמבחינתנו יש כאן בשורה של הזדמנות אדירה לשכונות החוף שביום שאחרי הבחירות, יהיה להבטחות כיסוי, הליכוד בראשות יניב בן שושן היו היחידים שהיו מוכנים להתחייב לקדם את תוכנית הפעולה שהבאנו לפניהם ואנחנו בטוחים שביחד יהיה לנו את הכוח לבצע.״

יניב בן שושן יו״ר רשימת הליכוד למועצת העיר אמר: ״אני שמח על תמיכתם של חברי קול השכונות ברשימת הליכוד למועצת העיר. אני מכיר את הפעילות שלהם למען תושבי השכונות בשנים האחרונות ויודע שהתושבים נמצאים בראש סדר מעייניהם. כשנפגשנו לאחרונה והתחלנו לדבר על תמיכה שלהם בנו, ראיתי דימיון רב בין האג׳נדה והמטרות שלנו. הליכוד בראשותי שם את השכונות בראש סדר העדיפויות שלו. אנחנו מאמינים שעיר חזקה תהייה חזקה רק אם השכונות שלה יהיו חזקות. כמי שמגיע משכונה אני יודע בדיוק מה התושבים שם צריכים ואני יודע שאהיה פה בשבילם ואלחם במועצת העיר כדי שיקבלו את המגיע להם. שנים של הזנחה צריכות להגיע לסיומן ועכשיו תורן היפה של השכונות.

אני מתכוון לנצל את הקשרים שיש לליכוד החיפאי עם משרדי הממשלה והשרים של הליכוד ולהביא לכאן תקציבים ולקדם בעזרתם פרויקטים בשכונות. גם פרויקטים של פינוי בינוי שלא קורים בשכונות כמעט בכלל צריכים להיות מקודמים ואני מתכוון לדרוש שיושם הדגש קודם כל על קידומם ובהיקפים גדולים. תושבי השכונות לא צריכים לסבול בגלל העירייה. מגיעה להם איכות חיים וסביבת מגורים בטוחה. אני מודה לברוך ולסמיון מקול השכונות על תמיכתם בנו ובטוח שלא נאכזב אותם

מרחבי האתר
דילוג לתוכן