צילום: 970

צפו: פגע בחייל השאיר גרזן ברכב ויצא עם גרזן ביד

המחבל בן ה-26 תושב תמרה שבגליל, הגיע בסמוך לבסיס חיל הים, פגע בחייל, יצא מהרכב וניסה לדקור באמצעות גרזן קבוצת חיילים, אך קודם לכן נוטרל.

צילומים: 970

סמוך לשעה עשר וחצי הגיע מחבל בן 26 תושב תמרה שבגליל, בסמוך לבסיס חיל הים. מאחד הרחובות הצדדיים לבסיס הוא הבחין בחייל עם מדים, והאיץ את הרכב לעברו. המחבל פגע בחייל שנפצע ברגלו בצורה קשה.

אזרח שהבחין בנעשה ראה את המחבל כשהוא יוצא עם גרזן ומתחיל לרוץ לכיוון שער הבסיס. הוא צעק לחיילים כי מדובר במחבל ואלו בתושייה ירו לעברו וניטרלו אותו כשגרזן בידו. מותו של המחבל נקבע במקום.

תוך זמן קצר הגיע למקום חובש ארגון הצלה שבח רוטשנטייך, שהחל להעניק לחייל טיפול מציל חיים ופינה אותו במהירות לבית החולים הסמוך.

אל המקום הגיעו כוחות משטרה גדולים לצד יחידות מיוחדות ולצד אנשי שב”כ, זאת לאחר שהיה חשש כי ישנו מחבל נוסף באזור. אחת הסיבות לחשש זה היא העובדה שברכב נמצא גרזן נוסף לזה שלקח איתו המחבל.

במקום החלו להתבצע בריקות נרחבות באמצעים שונים ובכלל זה גם באמצעות מסוק משטרתי שהועלה לאוויר. בחלוף כשעתיים התקיימה הערכת מצב שהביאה למסקנה כי ככל הנראה אין מחבל נוסף. בכל אותו פרק זמן שהיה חשש, תוגברה האבטחה בכל המוסדות שבאזור ובכלל זה בבתי הספר.

מרחבי האתר
דילוג לתוכן