בתי הזיקוק.
תמונת אילוסטרציה. צילום: לדעת

יהב דורש הפסקת ייצוא החומרים המוסכנים מהמפרץ

רה"ע יונה יהב דורש ממפקד פיקוד העורף לפעול להפסקת יצוא מיידית ומלאה של כלל החומרים המסוכנים במפרץ חיפה.

ראש העיר יונה יהב בדרישה מפיקוד העורף לפעול להפסקת יצוא מיידית ומלאה של כלל החומרים המסוכנים במפרץ חיפה. במכתבו למפקד פיקוד העורף האלוף רפי מילוא והוסיף: “כמי שניהל משברים רבים בעיר בעבר ובכלל זה במהלך מלחמת לבנון השנייה וכן סביב המהלך שהובלתי לסגירת מפעל האמוניה, אני מכיר היטב ומקרוב את שלל האיומים והמשמעויות שלהם עבור עיר מטרופולין גדולה וצפופה כחיפה, אשר בקרבה שוכנים ומשונעים החומרים המסוכנים ביותר, ואת המוכנות והתגובה הנדרשת לתרחישי התקיפה והאיום השונים”.

“לאור המצב הביטחוני המסלים והערכות המצב שמתעדכנות מרגע לרגע, הנני מוטרד עד מאוד מהיערכות כלל גורמי הביטחון וההצלה לתרחישים האפשריים הנוגעים לעיר חיפה…”

עוד כותב רה”ע: “הסוגיות המוצבות לפתחנו הן רבות אך במכתב זה אתמקד בסוגיה מדאיגה במיוחד – היא סוגיית החומרים המסוכנים במפרץ, והעובדה כי בנמלי חיפה ממשיכות ומתקיימות פעולות שינוע, הובלה ייצוא ואחסון של חומרים מסוכנים, חלקם מסוכנים עד מאוד…גורם ההפתעה המיידי הוא המפתח בתמונה, שאנו צריכים לשים נגד עינינו אשר בה גם מוגנות מלאה ומראש שאיננה קיימת היום, לא בהכרח יהא בה די….לאור עוצמת הסכנה נשקפת לחיי התושבים, אשר על שלומם אני מופקד כראש עיר, אין לי ברירה אלא לדרוש מה שציינתי – הפסקת ייצוא מלאה ומיידית של כלל החומרים המסוכנים ממרץ חיפה”.

מרחבי האתר
חדשות חיפה

פרויקט מטרונית חיפה מערב וטירת כרמל יוצא לדרך

חברת “חוצה ישראל” מודיעה על תחילת העבודות בפרויקט מטרונית חיפה מערב וטירת כרמל במקטע “סמי עופר”. קו המטרונית החדש יספק גישה מהירה, נוחה ויעילה למרכזי המסחר והתעסוקה, למוסדות הלימוד ולמרכזי הפנאי והבילוי באזור.

לידיעה המלאה »
דילוג לתוכן