ראש העיר יהב בצאתו מהאולם לכיוון המעלית. צילום: 970

צפו: מהומה בבית המשפט בדיון על ירי בחזירים

הצו הזמני לירי בחזירי בר הוסר, אולם הדיון בבית המשפט היה מלא באומציות שהובילו בין היתר לחילופי דברים בין ראש העיר והשופטת. לפני סיום הדיון פרצה מהומה באולם.

צילומים: 970

מהומה התפתחה במהלך דיון בעתירה נגד ירי העירייה בחזירים, שעה שראש העיר יונה יהב יצא מהדיון, ואמר לעברו של עו”ד שמייצג את העותרת, כי הוא איננו תושב העיר. “אתה מסכן את הילדים שלנו. רק היום נפצעו זקן וילד מחזירים”, זעק ראש העיר והחל לצאת מהאולם, אז החלה מהומה ומספר אנשים שמזוהים עם העותרים נגד הירי בחזירים, החלו לזעוק נגדו ונגד העירייה.

במשך יותר מדקה לא ניתן היה להשליט סדר באולם, וגם מחוצה לו התפתחה מהומה עם מספר פעילים שיצאו וזעקו נגדו. בשלב מסויים אחת הנשים אף דרשה להכנס למעלית עימו ומאבטחי משמר בית המשפט מנעו זאת ממנה.

הדיון עצמו היה מלא אמוציות ולא אחת נזרקו הערות מצד הקהל שישב מאחור כנגד העירייה, רשות הטבע והגנים והמייצגים אותם. גם ראש העיר העיר מספר הערות תוך כדי הדיון, וניכר היה כעסו כנגד העתירה.

כך למשל במהלך הדיון פנה ראש העיר אל עורך הדין של העותרת ושאל אותו לעיר מגוריו. השופטת העירה לראש העיר ואמרה: “כל הנוכחים כאן יקיימו את הדין ללא הפרעות או הערות”.

מקרה נוסף שבו היה עימות בין ראש העיר לשופטת, התרחש שעה שבא כוח המבקשים אמר שראה בעבר פרסומים באתר העירייה אודות פעולות העירייה בנושא החזירים, אולם אלו פסקו. ראש העיר פנה אל היועצת המשפטית של העירייה עו”ד ימית קליין, שייצגה את העירייה, ואמר לה: “לא יהיה, לא נוסיף פרסומים באתר”. השופטת בשלב זה העירה לראש העיר, כי היא זו שקובעת באולמה מה יהיה, ועל כך השיב לה ראש העיר: “אז תקבעי בפסק דין”.

תשובה זו הביאה את השופטת להגיב לראש העיר ולומר לו: “יש לי את כל הערכה והכבוד למי שמופיע בפניי, אך אני מצפה לאותו דבר”.

בשלב זה נציג המבקשת את הצו, אמר לשופטת כי הם מסכימים למחיקת הבקשה, וזה על רקע דברים שאמר גיאולוג  רשות הטבע והגנים, וכן לאור דברי באי כוח העירייה ורט”ג בדבר מדיניות ותוכנית עבודה. מנגד נציגי העירייה ורט”ג דרשו כי השופטת תפסוק לטובתם הוצאות משפט, אולם השופטת בחרה שלא לעשות כן, כשהיא אומרת כי  לאור אופי ההלך ולזהות העותרת ‘תנו לחיות לחיות ותפקידה על פי דין, מצאתי שלא לחייב בהוצאות.

דבר זה הכעיס את נציגי העירייה ורשות הטבע והגנים, שכן לדבריהם הם נאלצו במהלך השבוע האחרון מאז ניתן הצו הזמני, לעסוק גם תוך כדי יום העצמאות, על תשובות לבית המשפט בנושא, אולם השופטת החליטה להשאיר את החלטה על כנה.

מרחבי האתר
דילוג לתוכן