כביש החוף ליד חדרה. צילום: 970

יהב דורש: תאורה בכביש החוף עד לחיפה

ראש העיר יונה יהב דורש ממשרד התחבורה להאיר את מקטע כביש החוף שבין חדרה לחיפה. לדבריו מדובר בפצצה מתקתקת.

ראש העיר יונה יהב התבטא כבר מספר פעמים מאז כניסתו לתפקיד, כי בכוונתו להילחם על כך שכביש החוף יואר ותיהיה בו תאורה במקטע שבין חדרה לחיפה, ואף הבהיר כי הנחה את היועצת המשפטית של העירייה לפעול בנושא, ובאם יהיה צורך אף לעתור לבית המשפט נגד משרד התחבורה.

כעת החליט לעלות ראש העיר מדרגה, ושלח מכתב רשמי לשרת התחבורה בו הוא דורש את התקנת התאורה במקטע הכביש, שלדבריו הוא בבחינת ‘פצצה מתקתקת’, שעלולה לעלות בחיי אדם, מאחר והוא אינו עומד בכל סטנדרט סביר ועדכני של תאורה בדרכים.

במכתבו מציין ראש העיר, כי “כביש 2, שהוא הכביש העיקרי המוביל מהעיר חיפה לכיוון דרום, אינו מואר כולו במקטע הדרך שבין העיר חיפה לבין העיר נתניה וזאת, להבדיל, ממקטעים אחרים שלו – מהעיר נתניה דרומה, המוארים לכל אורכם”. “מדובר במקטע דרך משמעותי, שהיקף השימוש והמשתמשים בו רב ומכאן שאין חולק כי יש חובה להבטיח כי המקטע האמור, לכל אורכו, יהא מואר ויבטיח כי המשתמשים בו יוכלו לנהוג את רכבם בבטיחות”, מציין ראש העיר.

“מקטע כביש זה”, מוסיף יהב, “אינו עומד בכל סטנדרט סביר ועדכני של תאורה בדרכים, והוא בבחינת “פצצה מתקתקת” שעלולה לעלות בחיי אדם”.

במכתבו מפנה ראש העיר לדו”חות מבקר המדינה, בהם מודגשת החובה המוטלת על משרד התחבורה לפעול להקצאת תקציבים מתאימים ונדרשים להארת כבישים, זאת בשל החשיבות הרבה שיש לאמצעי תאורה במניעת תאונות קשות בכבישים.

את מכתבו מסיים יהב בפנייה אישית לשרה רגב, בבקשה כי תנחה בדחיפות את עובדי משרדה לפעול להסדרת תאורת לילה רציפה בכביש 2, לכל אורכו של מקטע הדרך המדובר, על מנת להבטיח את בטיחותם של המשתמשים במקטע כביש זה.

מרחבי האתר
חדשות חיפה

ראש העיר יהב כינס את העיתונאים וסיפק כותרות

ראש העיר יהב: “החלו להרגיש את השינוי הנוגע לחזירים, תוך חודש מקווה להצלחה מוכחת”.  בנושא המפגינים הערבים בעד עזה: “שיפגינו בירושלים, הם יעצרו בצ’ק פוסט”. על בי”ח כרמל: “על גופתי הוא לא יעבור”. על המפעלים המזהמים: “נוציא את כולם, אני מבטיח”.

לידיעה המלאה »
דילוג לתוכן