המרכז הרפואי בני ציון. צילום: לדעת

ציון 100 למרכז הרפואי בני ציון במודל התמרוץ למניעת זיהומים

משרד הבריאות העניק ציון 100 למרכז הרפואי בני ציון במודל התמרוץ למניעת זיהומים לשנת 2020, וזאת במסגרת התכנית למניעת זיהומים של משרד הבריאות. מנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון ד"ר אוהד הוכמן, ברך את כלל הצוותים במרכז הרפואי על ההישג המרשים ואמר: "הציון 100 שקיבלנו הוא בזכות ההיענות של כלל הצוותים בבית החולים,

משרד הבריאות מדד ודירג את בתי החולים בתחום החישוב של מניעת זיהומים ובין הדרישות שהוצבו בפני מבתי החולים, נמנו גם: תשתית למניעת זיהום, שיפור יכולות בידוד לחולים שזקוקים לכך, הפרדת חולים מונשמים, יכולות ניטור זיהומים והתנהלות נכונה בכל הנוגע לטיפול באנטיביוטיקה.

הציונים שניתנו לבתי החולים הם על סמך מדדים שונים בתחומים הבאים : תשתיות ארגוניות ומקצועיות היחידה למניעת זיהומים, מעקב ניהול אבחון ודווח אלח דם, מניעת חשיפת מטופלים וצוות לקורונה במחלקות בסיכון גבוה, ניהול ותחקור של מקרי קורונה נוזוקומיאלים בצוות ובמטופלים ותחקור ודיווח חקירת התפרצויות.

מנהלת היחידה למחלות זיהומיות ולמניעת זיהומים במרכז הרפואי בני ציון ד”ר אלונה פז : “המלחמה בזיהומים היא שגרת יומנו. ההישג המרשים – ציון 100 שקיבלנו, הוא בראש ובראשונה בזכות שיתוף פעולה יוצא דופן מצד כל עובדי המרכז הרפואי בני ציון, אשר הציבו לעצמם מטרה נעלה – לדאוג בכל עת לבטיחות המטופלים ובזכות ההקפדה הרבה על כל כללי הזהירות המתבקשים במניעת זיהומים. רק כך, ובעבודה כאמור קשה ואינטנסיבית ניתן להצליח במניעת וקטיעת שרשרת העברת הזיהומים ולהוביל לשמירת בטיחות המטופלים. לצוותי היחידה למניעת זיהומים מגיע יישר כוח על העבודה הנחושה והמקצועית”.

מנכ”ל המרכז הרפואי בני ציון, ד”ר אוהד הוכמן : “מניעת זיהומים היא עשייה רוחבית ורב-תחומית המצריכה השקעה רבה בתשתיות, הסברה בקרב כלל הצוותים, הטמעת המסר כי, באמצעות מניעת הזיהומים ניתן להציל את חייהם של חולים. תוך קיום פעילות רבה בכל הקשור ללימוד, הדרכה ובקרה של תהליכים מרובים במרכז הרפואי. ייאמר מייד כי הציון המקסימלי שקיבל המרכז הרפואי בני ציון הוא בזכות ההיענות והעבודה היומיומית במניעת זיהומים של כלל הצוותים בבית החולים”.

ד”ר הוכמן אמר עוד:
“פעילויות מצילות חיים חשובות אלה, הובילו גם לירידה משמעותית בהמצאות חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה במחלקות שבהן קיים סיכון רב למטופלים ובעיקר במחלקות הקורונה. אנחנו נמשיך להקפיד על הכללים המתחייבים על מנת שגם בשנים הבאות בית החולים שלנו יזכה לציון המרבי גם בכל הקשור במאבק שהוא הלכה למעשה מלחמה במניעת זיהומים”.

מרחבי האתר
דילוג לתוכן