צילום: 970

פרסום ראשון: ויז’ניץ קנו מגור את בית הכנסת בהרצוג

אחרי מו"מ ארוך חסידות ויז'ניץ רכשו מגור את המקום ששימש את גור בשנים האחרונות לבית הכנסת לצעירים ברחוב הרצוג. על המו"מ ובכמה נסגר בידיעה המלאה.

אחרי מו”מ ארוך שנערך בין חסידות גור למספר חסידויות, הערב (חמישי) נחתם הסכם בין חסידות גור וויז’ניץ בחיפה, ולפיו חסידות ויז’ניץ תעתיק את משכנה אל בית המדרש שתחת בית כנסת הגדול ושעד כה שימש את חסידי גור הצעירים.

מהמידע שהגיע לאתר 970 עולה כי הסכום שנסגר בין הצדדים עומד על 700 אלף שקל, לאחר שבתחילת המו”מ הסכום היה גבוה בהרבה, והצעות הועברו בנושא גם לגורמים נוספים ובכלל זה לחסידות חב”ד.

בחסידות גור השקיעו במהלך השנים האחרונות סכומי כסף לא מבוטלים על מנת לפתח ולשפץ את המקום, כשמנגד במהלך השנתיים האחרונות ירד משמעותית מספר האברכים שהתפללו ברחוב הרצוג, וזאת לאור עזיבת רבים מחסידי גור את חיפה.

עסקני החסידות המקומיים החליטו כי אין טעם להחזיק עוד במקום, כשבמקביל הסכום שיתקבל יוכל לכסות על חלק מהחובות שיש.

בשבועיים האחרונים סוכמו הדברים האחרונים לרבות הסכום, ובימים האחרונים נתן כ”ק האדמו”ר מויז’ניץ שליט”א את ברכתו למהלך, והערב כאמור נחתם ההסכם שבין הצדדים.

מרחבי האתר
חדשות חיפה

Bקצרה עם ישראל דיסקינד

ישראל דיסקינד, יליד חיפה, אחד מתוך 14 אחים למשפחת דיסקינד המפוארת משכונת הדר. הפך למוכר בכל בית בישראל לאחר פטירתו הטראגית של אחיו שמחה בונים ז”ל, באסון מירון בשנה שעברה. מאז הוא הדובר של משפחות ‘אסון מירון’. בוגר ‘נצח יהודה’ עובד בעמותת ‘נצח’, לוביסט מן המניין.

לידיעה המלאה »
דילוג לתוכן