ישיבה סוערת: “מה שמאחד אתכם זו גזענות לחרדים”

ישיבה סוערת למדי התקיימה הערב (שלישי) במועצת העיר סביב החלטת העירייה לפנות את עמותת 'לב-חש' ממבנה בית ספר שמיועד עבור המגזר החרדי. ראש העיר וסגנה צוק תקפו את מרצ והליכוד: "מה שמאחד אתכם זו גזענות לחרדים"

ישיבת מועצה סוערת נערכה הערב (שלישי) בעירייה, בשל דרישת האופוזיציה לקיום ישיבת מועצה שלא מן המניין בנושא דרישת העירייה לפנות את עמותת ‘לב חש’ ממבנה בית ספר בהדר, שמיועד עבור בית ספר חרדי.

במהלך הישיבה תקפו חברי האופוזיציה על המהלך שמבקשת העירייה לעשות. ראש העיר קליש הגיבה ואמרה כי מי שמנהל את העיר זאת ראש העיר. “אני לא אעשה שום דבר לא חוקי, ותתחילו להתרגל לזה, אתם יכולים להצביע איך שאתם רוצים. אנחנו ממשיכים בדרך שלנו, תלמדו את פקודת העיריות”.

סגנה נחשון צוק תקף את חברי הליכוד ומרצ, ואמר להם כי כל מה שמאחד אותם זו שנאה לחרדים. “שמעת חרדים נדלק לך המוח. מה שמאחד את האופוזיציה זו הגזענות הנוראית נגד חרדים. מה שמאחד אותך כליכודניק ואותו כמרצ זו גזענות איומה נגד חרדים, זה מה שיש לכם בראש, ולב חש לא מעניינת אתכם”.

לדבריו הצטרפה גם ראש העיר שאמרה כי זו הצבעה על גזענות. זו גזענות של שנים נגד חרדים. “אין למועצה סמכות להחליט עלינו לעשות משהו לא חוקי. נמשיך לעשות דברים רק על פי החוק, ואנחנו ננקה את האורוות”.

סגן ראש העיר מיכי אלפר הציג קודם לכן את המצב ואמר כי מדובר במבנה של בית ספר שמשרד החינוך נתן. כאשר פונים למשרד החינוך בדבר צורך בכיתות, הוא מפנה את העירייה לנצל את המבנים שלא משתמשים בהם לייעוד שלשמו הם הוקמו.

אלפר אמר כי כבר לפני 5 שנים בזמן שיהב היה ראש עיר, משרד החינוך פנה לעירייה ואמר כי יש לעשות שימוש במבני בית הספר.  הוא הבהיר כי העירייה מתכוונת לפנות את המבנים בכל מקום שיהיה בו צורך עבור בתי ספר, והדבר נכון גם לילדים החרדים בשכונת הדר.

הוא ציין בדבריו כי כבר בשנת 2016 היה חוסר של 150 כיתות תקניות למגזר החרדי, והצפי של חמש שנים קדימה דיברו על 30 כיתות נוספות. “יש היום שכבת גיל 3 בגן חובה 560 ילדים בגילאי גן, והם בדירות טחובות. אתם לא ראיתם את זה בעינכם, אבל אם הייתם רואים את זה לא הייתם מסכימים לכך”. הוא הזכיר גם את מצב בית הספר בית יעקב שבו הכיתות נמצאות בחצר ובמבואות.  “צאו ותראו ותתביישו שאנחנו בכלל מנהלים את הדיון הזה”.

לסיום אמר כי המבנה המדובר שבו נמצאים כעת ‘לב חש’ זהו מבנה של בית ספר, וגם כאשר בשנת 2011 הם קיבלו את המבנה, נכתב להם במפורש כי הדבר נכון כל עוד אין צורך למבנה חינוך.

מנכ”ל העירייה אוהד שגב, אמר בדיון כי כבר בכניסתו לתפקיד הבין שיש מצוקה במוסדות החינוך החרדי, וכי אחד הפתרונות זה המבנה שבו יושבת עמותת ‘לב חש’. הוא סיפר כי זימן אותם לפגישה, הגיע פיזית למקום, ישב עימם ונפגש עם חברי ההנהלה אך הם בחרו שלא לקבל את שהציעו להם. “ביקשתי שישבו עם מנהלת אגף הנכנסים וימצאו פתרונות ככל העולה על רוחם כל מה שפנוי ואפשרי מבלי לחסוך שום מאמץ. אני מודיע באחריות הצענו להם מבנים ראויים, וגדולים ושמבחינה לוגיסטיים מתאימים עוד יותר”.

“אני מכיר את הפעילות של העמותה הזו, ומי שמכיר את הרקע שלי יודע שרגישות חברתית אף אחד לא יכול ללמד אותי. ניסיתי לפתור הכל בצורה מתורבתת”.

“הכניסה של לב חש נעשתה אצל מצנע ללא הקצאה כי זה לא היה מחוייב, אבל מאז לא נעשתה הקצאה למרות שזה כן מחוייב. לב חש באופן שיטתי התעקשה לא לעשות זאת”.

מרחבי האתר
דילוג לתוכן