דוברות הקריה הרפואית רמב"ם

מיטב מומחי הרעלים בישראל התכנסו הבוקר בחיפה

מיטב מומחי הרעלים, ההכשות, המדוזות הצורבות , הפטריות המסוכנות, לוכדי נחשים וחוקרי העקרבים שיש בישראל התכנסו הבוקר ליום עיון של המרכז הארצי למידע בהרעלות ששוכן ברמב"ם.

מיטב מומחי הרעלים, ההכשות, המדוזות הצורבות , הפטריות המסוכנות, לוכדי נחשים וחוקרי העקרבים שיש בישראל התכנסו הבוקר ליום עיון של המרכז הארצי למידע בהרעלות ששוכן ברמב”ם.

המתכנסים התמוגגו מתמונות של נחשי צפע ואפעה, עקרבים צהובים ומדוזות ופטריות רעילות, ניתחו גרפים שמסבירים כמה מהר נפגע הדם מהשפעת הרעל, דנו בדרכי טיפול, ובעיקר הביעו אהבה גדולה למושא המחקר הרעיל שבו הם עוסקים.

ההתכנסות הייתה לרגל סיום תפקידו רב השנים של פרופ’ ידידיה (דידי) בנטור שעמד בראש המרכז הארצי למידע בהרעלות. מי שעומדת כעת בראש המרכז היא דר יעל לוריא. המרכז הארצי למידע בהרעלות מספק ייעוץ לכל בתי החולים בישראל גם בתחומים כמו רעילות של תרופות, תכשירי ניקוי, קוסמטיקה ועוד. אחת מהרצאות היום הוקדשה למה שנראה כמו עליה בתפוצה ובהתקרבות של נחשי הצפע אל אזורי המגורים של האדם.

החוקרים התריעו שיש צורך במחקר מקיף על הסיבות וכי ייתכן שנחשי הצפע עוברים כעת תהליך דומה לשל חזירי הבר – של התאמה, שלילית מבחינת האדם, לאיזורי המחיה שלנו, ופחות הימצאות בטבע הפתוח.

מרחבי האתר
דילוג לתוכן