תמונת אילוסטרציה. למצולמים אין כל קשר לכתבה. צילום: 970

צינתוק יתריע בזמן אמת על שוטרים שמחלקים דו”חות

בעקבות טענות להתנכלות של המשטרה לקהילה החרדית בעיר, הוחלט על הקמת קו שיתריע באמצעות צינתוק על חלוקת דו"חות ואכיפה בנושא מסכות.

בימים האחרונים רבו התלונות מצד תושבים בקהילה החרדית בעיר, בעיקר בשכונת הדר, על התנכלות ואכיפה בררנית נגד הציבור החרדי השוהה בחנויות שבאזור החרדי. לטענת תושבים וגם בעלי עסקים, ההתנכלות היא גם לאלו החובשים מסיכה שמוצאים את עצמם מקבלים דו”ח על כך שהיו כביכול ללא מסיכה.

באחד המקרים סיפר בעל עסק בשכונה כי שוטרת נכנסה לבית העסק שברשותו בה בשעה שהוא היה בקומה העליונה עם מסיכה ובכל זאת נקנה. “סידרתי סחורה בקומה העליונה של החנות ולקוח שבדיוק נכנס בלי מסיכה הסתכל על המדפים והמוצרים בקומה התחתונה. השוטרת נתנה לו דו”ח 500 ש”ח, אך לא הסתפקה בזה. היא ניגשת אלי וביקשה את תעודת הזהות שלי, שאלתי לתדהמתי על מה, כשאני אומר לה שאני קבוע עם מסיכה כל היום ולא נתתי שירות לאף אדם בלי מסיכה, אך היא לא ענתה וצעקה שהיא מעכב אותה, ואם לא אתן במיידי היא תעכב אותי לתחנה”.

אם לא די בכך, כאשר יצאה מהחנות היא ביקשה פתקית מהקופה, והנה אתמול קיבלתי בדואר שני דו”חות כל אחד על סך 1,000 שקלים. הראשון לעובד בחנות, והשני על בעל העסק, כשבשני המקרים מדובר בי.

בעל החנות ממשיך ומספר כי מה שהשוטרת לא ידעה שהכל מתועד ומצולם במצלמות האבטחה, בהן ניתן לראות שהייתי בקומה העליונה ושהייתי עם מסיכה.

בעקבות מקרה זה ומקרים נוספים שבהן מתלוננים בעלי עסקים חרדים, הוחלט על פתיחת קו מיוחד שבו ניתן יהיה לאשר קבלת צינתוק, ובכל עת ששיטור יסתובב בין בתי העסק בשכונה קווי הטלפון שנרשמו יצונתקו.

בעקבות המקרים פנינו לדוברות משטרת חיפה, שם השיבו כי המשטרה אוכפת את התקנות בכל רחבי הארץ בהתאם להחלטת הדרג המדיני. האכיפה מתבצעת בגין הפרות של התקנות במקצועיות, בשוויוניות וללא משוא פנים ללא קשר לזהותו של המפר ובהתאם לנסיבות.

באשר למקרה המתואר בפנייתך, הרי שהשוטרת נכנסה לעסק לאחר שהבחינה בלקוח שלא עטה מסיכה על פניו, כאשר העובד בחנות נתן שירות ללקוח כשהוא ללא מסיכה ועל כך נרשם לו קנס. עוד נאמר בתגובת המשטרה כי צפייה בסרטון מצלמת הגוף של השוטרת, מוכיח את ההפך מטענת בעל העסק. “אנו מצפים מהציבור כולו, ללא יוצא מן הכלל, להישמע להנחיות משרד הבריאות ולקיימן במלואן”.

מרחבי האתר
דילוג לתוכן